Током другог дана боравка у зимском кампу ученици су уживали у учењу основних покрета рвања током радионице посвећене борилачким вештинама. Уследила је еколошка радионица посвећена здравој исхрани и пирамиди здраве хране. У оквиру забавно – рекреативне радионице уживало се у штафетним играма са балонима, тротинетом, … Часови фитнеса базирани су били на вежбама за развој снаге док су се у просторији за друштвене игре смењују победници у „твистеру“. Након ужине и предаха ученици су имали прилике да у оквиру слободних активности изаберу шта им се од понуђених садржаја највише допада и да у њима уживају. Већ други дан за редом највећи ред је испред укрцавања за спуст преко мини жичаре, где су се и најплашљивији ученици ослободили и почели да уживају у спусту.