Последње дане лета ученици одељења 2-3 и учитељица Виолета Митровић искористили су за обилазак веома лепог природног ресурса у непосредној близини школе, огледног пољопривредног добра „Радмиловац”.

Све оно са чиме су се ученици упознали током првог разреда, сада су имали прилику да у реалности, на очигледним примерим,  и виде. Разноврсни биљни и животињски свет, воћњак, виноград, дестилерију… Разноврсне пернате становнице вода и њихови младунци оставили су све без даха. Поједине врсте риба могле су се видети у стаништима налик на она у дивљини. Пут од сировине до производа такође је ученицима био много јаснији када је после обиласка воћњака, заштићеног од удара града, следила посета делу у којем се воће прерађује и од њега припремају разни напици.

Иако је дан био изузетно топао, ученици су се вратили носећи предивне утиске и прегршт лепих и занимљивих прича који су чули од домаћина са огледног добра „Радмиловац”.