Септембар је традиционално месец када се највише пажње посвећује безбедности у саобраћају.  Након едукације наставника, током првих школских дана, најмлађе ђаке посетили су припадници саобраћајне полиције. Ученицима свих првих разреда одржано је кратко предавање како да на најбезбеднији начин дођу до школе и како да се из ње врате. Нарочито је скренута пажња на коришћење мобилних телфона и других уређаја током пешачења и на недовољан степен концентрације свих учесника у саобраћају. Ђаци су добили и инструкције и како се безбедно прелази улица без обележеног пешачког прелаза, након изласка из аутобуса и сл.