УПИС ДЕЦЕ У ПРВИ РАЗРЕД  за школску 2020/2021. годину

УПИС ДЕЦЕ У ПРВИ РАЗРЕД  за школску 2020/21. годину почиње  01. априла.2020. године

У ПРВИ РАЗРЕД уписују се деца рођена ОД 1. МАРТА 2013. ДО 1. МАРТА 2014. ГОДИНЕ

Према допису Министарства просвете, науке и технолошког развоја број: 610-00-00297/2020-07 од 30.03.2020. године упис деце у први разред врши се електронским путем. (преузми допис)

Родитељу/другом законском заступнику деце која су стасала за упис у први разред основне школе за школску 2020/2021. годину од 1.04.2020. године биће омогућено да електронским путем искажу интересовање за упис детета у одређену основну школу на територији Републике Србије преко Портала еУправа.

Родитељима који су преко ове услуге исказали интересовање, биће накнадно достављено обавештење о даљем поступку уписа деце у први разред основне школе.

директор школе, Небојша Трифић с.р.

У просторијама  градске општине Гроцка, 3.5.2017. године,  одржана је  трибина  “Екологија као начин живота“. Циљ  скупа је подизање еколошке свести и развијање одговорног понашања према животној средини, уз посебан нагласак на неопходност рециклаже отпада.

Трибину је отворио председник Скупштине градске општине Гроцка, Стефан Дилберовић, а  присуствовали су директори, наставници и учитељи основних школа са  општине,  васпитачи предшколске установе „Лане“ и руководство градске општине Гроцка.

Предавачи  су били Секретар за заштиту животне средине,  Горан Триван и магистар заштите животне средине Гордана Брун, који су говорили о начинима заштите животне средине, наглашавајући да је сваки човек дужан да се према природи опходи свесно и рационално и својим поступцима допринесе њеном очувању.

Такође, присутни су били у прилици да погледају промотивни туристички филм  општине Гроцка, који презентује културну, историјску и природну баштину .

Фотографије можете погледати на адреси: