У четвртак, 4.5.2017. године, одржано је предавање „Заштита деце на интернету“ у холу школе.  Предавачи, искусни и веома познати стручњаци из поменуте области објаснили су основе рискантног понашања и превентивног деловања како деца и млади не би били злоупотребљени коришћењем интернета. Присутнима су се представили: Гордана Вујисић, представница МУП-а – одељење за борбу против високотехнолошког криминала, др Фарида Басиони- Стаменић, мастер јавног здравља ЖИР, Биљана Лајовић- специјални школски психолог и Милош Јеж, дизајнер електронске графике.

Читавом тиму који је одржао предавање намењено ученицима, наставницима и родитељима, захваљујемо на доласку и надамо се поновном дружењу.