Пројекат „ПОКРЕНИМО НАШУ ДЕЦУ“

Секундарна обука ``ПОКРЕНИМО НАШУ ДЕЦУ``

Савез професора физичког васпитања у сарадњи са Министарством просвете, науке и технолошког развоја и компанијом „Књаз Милош“ реализује пројекат „Покренимо нашу децу“ под слоганом „Да сваки школски дан буде активан“. Програм обуке примене превентивних вежби намењен је учитељима од 1. до 4. разреда. Услед података који говоре да су ученици врло слабо физички покретљиви, неактивни, гојазни… јавила се иницијатива да се незадовољавајуће стање поправи. У суботу, 18.2.2017. одржана је обука за Град Београд у ОШ„Милан Ђ. Милићевић„ у насељу Медаковић. Присуствовали су представници сваке школе у Београду. Након тога координатор је био у обавези да обуку одржи остатку колектива. Подељен је и материјал са вежабама. Надамо се да ће пројекат вежбања бити добро прихваћен од стране ученика и учитеља.