Представник Удружења за очување и неговање винчанске културе Неолит - Винча, дипл. машински инжењер Слободан Добрић, упознао је ученике и запослене у школи са пројектом „Београд с љубављу“, чију је реализацију финансијски подржао Секретаријат за заштиту животне средине Управе града Београда.

Циљ овог пројекта је подизање свести о заштити и очувању животне средине, као и  подстицање на коришћење чистих и обновљивих извора енергије. Координатор пројекта, Слободан Добрић, обраћа се  ученицима основних и средњих школа широм Гроцке јер првенствено од њих зависи њена будућност.

Ученици наше школе били су у прилици да виде соларне колекторе и да науче како да сами направе уређај за догревање ваздуха од празних лименки.

Чланови Удружења за очување и неговање винчанске културе Неолит – Винча опростили су се од нас порукама: „Живи у складу са природом.“, „Не бацај! Сакупљај и рециклирај“  и „Направи сам соларни уређај.  Ти то можеш, ти то знаш!“.