Представа коју ученици обично имају о библиотеци, позајмљивање књига (и то углавном само књижевних дела која су уврштена у лектиру), не обухвата све њене делатности и тиме јој умањује значај и утицај у образовању.

У циљу истицања информативне делатности библиотеке, чији је задатак да пружа информације и сазнања која су неопходна за успешно учествовање у савременом друштву, чланови библиотечке секције бирају и промовишу културне манифестације у нашем граду. Из програма манифестације „Ноћ истраживача“ ученицима је била најзанимљивија акција „Лов на благо“. Наступили смо јединствено и тимским радом, решавајући готово немогуће задатке, стигли до циља – Библиотеке града Београда, где су учесници покупили вредне награде.

Нешто смо научили, доста тога смо видели, много смо се забавили, мало покисли, а како нам је било сведоче и фотографије.