У просторијама школе, 29. и 30. новембра 2021. године, одржана су предавања општинског огранка Црвеног крста Београда. Успешна сарадња са представницима ове организације из општине Гроцка настављена је и ове школске године. Ученици су кроз веома занимљив начин предавања обновили знања из области поступања у ситуацијама елементарних непогода. Актуелна епидемиолошка ситуација инспирисала је предаваче да један велики део посвете и мерама превенције и заштите. Разговарало се и интерактивно учестовало о заштити и квалитету ваздуха и његовом утицају на живот и рад. Појам рециклаже и поновне употребе материјала, такође је био на списку тема. Захваљујемо нашим сарадницима госпођи Мири и господину Слободану.