Музеј савремених уметности Београд, који је због реконструкције затворен предугих седам година, организовао је још једну у низу изложби богате збирке коју поседује. Изложба носи назив „50 уметника из збирки музеја савремене уметности- Југословенска уметност од 1951. до 1989.”, на којој су представљена репрезентативна дела уметника епохе социјалистичке Југославије. У току трајања изложбе организован је богат пратећи програм, између осталог и радионице за школску популацију.

Наши ученици су имали прилику да у оквиру изборног предмета „Цртање, сликање и вајање” и ликовне секције посете ову значајну изложбу уз стручно вођење једне од кустоскиње музеја и учествују у креативној радионици у самој галерији. Они су се на изложби сусрели са делима великих имена уметничке сцене двадесетог века као што су Петар Лубарда, Петар Омчикус, Миодраг Мића Поповић, Стојан Ћелић, Владимир Величковић, Душан Оташевић, Марина Абрамовић, Раша Тодосијевић и многи други. У прилогу можете погледати фотографије којима је забележена атмосфера на радионици и изузетна креативност наших ученика као и фотографије са изложбе слика уметнице Ивоне Плескоње у Галерији културног центра Београда , коју смо посетили у повратку.