У среду, 17.1.2018. године, у холу наше школе одржано је трећи пут за редом, Општинско такмичење у певању,  ДЕМУС 1.

Ученици школа са територије општине Гроцка такмичили су се у три категорије: најраспеваније одељење, златна сирена и мали састави /дуети, терцети и квартети/.  Учествовале су све школе са територије општине, а најбољи су се пласирали на градски ниво такмичења.

Пре почетка такмичења присутној публици и такмичарима обратила је представница организације Пријатељи деце општине Гроцка, Ана Матејић, као и директор Небојша Трифић. За целокупну организацију био је задужен професор музичке културе, Огњен Марковић.

Нашу школу у категорији најраспеваније одељење представљало је одељење 3-4. Певали су композиције „Зец копа репу” и „Моја машта”. Заузели су друго место. Поред њих учесвовали су и :

У категорији  соло певача „Златна сирена”:

1. Мане Жигић 5.разред , композиција „Бадње вече“
    проф.муз.културе Маја Николовски Михајловић инстр.пратња Маја Николовски Михајловић
  2. Ђорђе Радуловић 5.разред, композиција  „Чије је оно девојче“
    проф.муз.културе Невена Ђукановић
  3. Ива Милићевић 6.разред, композиција „Киша пада“
    проф.муз.културе Маја Николовски Михајловић
  4. Ања Вукотић 6.разред, композиција „Зајди, зајди“
    проф.муз.културе Маја Николовски Михајловић
  5. Кристијан Стојановић 5.разред, композиција „Тихо ноћи“
  6. Димитрије Пешић 6.разред,  композиција „Тихо ноћи“