Током школске 2015/2016. године ученици млађих разреда наше школе учесници су пројекта „Даљине раздељују, минијатуре повезују„. Тема свих минијатура које ће ученици израђивати биће  Мој завичај. Основни циљеви пројекта су:

• Подстицање дечијег стваралаштва – креативности кроз различите ликовне технике
  • Оспособљавање за комуникацију, интеракцију и кооперацију са другима
  • Омогућавање упознавања других и другачијих      и
  • Омогућавање учења флексибилности и толеранције.

Пројекат ће се реализовати у 4 школе у Београду и то:

• ОШ ,,Алекса Шантић“, Калуђерица
  • ОШ,, Милоје Васић“, Калуђерица
  • ОШ,,Скадарлија“, Стари град     и
  • ОШ,, Дуле Караклајић“, Лазаревац

Свака школа изабрала је већ најталентованије ученике из ликовне области и прве радионице већ су завршене. Осим учитеља учесника, пројекту се придружила и проф. ликовне културе Душица Рађеновић, која је ученицима врло фино приближила сам појам минијатура и дала јасне инструкције на основу којих су ученици стварали. У наредном периоду планиране су остале радионице, све до финалног спајања радова и посета осталим школама.