УПИС ДЕЦЕ У ПРВИ РАЗРЕД  за школску 2020/2021. годину

УПИС ДЕЦЕ У ПРВИ РАЗРЕД  за школску 2020/21. годину почиње  01. априла.2020. године

У ПРВИ РАЗРЕД уписују се деца рођена ОД 1. МАРТА 2013. ДО 1. МАРТА 2014. ГОДИНЕ

Према допису Министарства просвете, науке и технолошког развоја број: 610-00-00297/2020-07 од 30.03.2020. године упис деце у први разред врши се електронским путем. (преузми допис)

Родитељу/другом законском заступнику деце која су стасала за упис у први разред основне школе за школску 2020/2021. годину од 1.04.2020. године биће омогућено да електронским путем искажу интересовање за упис детета у одређену основну школу на територији Републике Србије преко Портала еУправа.

Родитељима који су преко ове услуге исказали интересовање, биће накнадно достављено обавештење о даљем поступку уписа деце у први разред основне школе.

директор школе, Небојша Трифић с.р.

У среду, 18.11.2015. године, ученици 1-4 посетили су 6. Међународни фестивал зелене културе под називом „Green fest” у Дому омладине Београда. Ученици су присуствовали радионици  Волим шаргарепу, коју су реализовали ученици ОШ„Ђорђе Крстић” са својом професорком Илинком Милетић.

Задатак радионице био је да одговори на питање може ли храна коју уносимо у организам бити лек и омогућити нам да се не разболимо. Које намирнице су здраве а које не? На који начин их употребљавамо? То  су само нека од питања која су се разматрала. Кроз филм, дискусију, имагинарно писмо, песму и игру ученицима млађих разреда дочарани су основни постулати здравља будућности.

Ученици ОШ„Милоје Васић” су радионици присуствовали у друштву ђака ОШ„Руђер Бошковић”. Заједно са њима покушали су да одговоре на постављене захтеве, а успут су се лепо забавили и добили и здраве колачиће за успомену.

Организована је и изложба слика створених рециклажом материјала  и еко - кућа ученика Техничке школе из Лознице.

Након радионице ученици су са учитељицом Миленом Алексић посетили оближњи парк и обишли знаменитости центра града.