Читај да прочиташ,
јер, ако не читаш, прочитаће те!

Ученици старијих разреда наше школе укључили су се у акцију издавачке куће „Klett“ Читалачки маратон за школску 2017/18. годину. У два Читалачка клуба учлањено је 60 ученика чији су ментори, професори српског језика Јасмина Даничић и Јулка Симовић.

Пет романа сачињава прво коло едиције Читалачки маратон.

Циљеви Читалачког клуба  јесу промоција читања књига и уношење савремених тема у  школске лектире. По прочитаној књизи ученинци у оквирима радионица  казују своје мишљење, искуства о роману, формирају ставове и дефинишу критеријуме на основу којих ће гласати за најбољи роман.  Предвиђено и награђивањешкола и ученика на крају Маратона.

Реализоване су три радионице и обрађена три романа:
Ја, Алексија;
Кад су се други пут развели моји родитељи;
Перо птице Додо.

Тренутно смо на половини Маратона, чекју нас наслови – Блогерка и Необични ђаци.

Охрабрује нас неочекивани број заинтересованих ученика, будући маратонци – добродошли!

ментори Читалачког клуба професори
Јасмина Даничић и Јулка Симовић