У среду, 21. фебруара  2018. године у просторијама ОШ „Алекса Шантић” одржано је општинско такмичење у оквиру пројекта  ЧИТАЛИЋИ, категорија КЛИКЕРАШИ. Ученици од првом до осмог разреда са територије општине Гроцка одмерили су своје снаге у разумевању прочитаног. Резултати ученика ОШ „Mилоје Васић” су следећи:

Први разред:  Прво место:   Марковић Јана /11/, Шћопуловић Марко /11/ и   Алексов Нађа /11/

Други разред: Друго место: Алексић Тијана /12/, Алексић Катарина /12/, Танасковић Ђорђе /12/ и Видојевић Филип /12/

Трећи разред: Прво место: Јовић Миљана /14/  Друго место: Илић Јана /12/

Четврти разред: Прво место: Бојанов Сара /16/ и Младеновић Никола /16/   Друго место: Бошковић Емилија /14/, Лугоња Теодора /14/, Јованић Маријана /14/, Матић Викторија /14/ и Јефић Анастасија /14/

Пети разред: Прво место: Симић Андреа /18/  Друго место:Станковић Невена /17/ Треће место :Маринковић Вељко /15/, Божиноски Марко /15/ и Ранитовић Нина /15/

Шести разредПрво место: Јанковић Елена /17/  Друго место: Марчета Ивона /16/ Треће место: Миланов Михаило /14/ и Кучевић Сабрина /14/ Четврто место: Костић Ања /13/, Митровић Милош /13/, Милошевић Анастасија /13/ и Илић Саша /13/

Седми разред: Прво место: Станковић Анђелина /16/ и Милентијевић Ђурђина /16/ Друго место: Симијоновић Невена /12/

Осми разред: Прво место: Станојевић Александра /16/

Сви ученици који се налазе на списку пласирали су се на градско такмичење које ће се одржати 25.3. 2018. године. Пласиранима срдачно честитамо.  Свим ученицима и њиховим менторима захваљујемо се на учешћу и сарадњи у жељи да читалачке снаге одмеримо и следеће године.