3568645018_0308eb832f_b1Програм  Библиотеке града Београда „Читам, па шта!” осмишљен је са циљем да промовише читање и развијање критичког односа према књизи. Спроводи се на школском, општинском и градском нивоу, а намењен је ученицима од другог до осмог разреда основне школе.

Учесници овог  пројекта такмичарског карактера су дужни да прочитају наслове које је према узрасту основаца одредио организатор такмичења и да воде дневник читања. Дневнике треба предати школском библиотекару до 30. децембра, када је и подледњи радни дан у првом полугодишту. Наслови препоручени за школско такмичење су:

II III IV V VI VII VIII

„Лота прави лом”,

Астрид Линдгрен

„Чика Фјодор, пас и мачак”,

Едуард Успенски

„Мач кнеза Стефана”,

Драган Лакићевић

„Тајна жутог балона”,

Никол Лезије

„Књиге лажу”,

Дарко Мацан