Школске 2018/2019. године ученици наше школе постали су део велике хуманитарно-еколошке акције „Чепом до осмеха”. Придружили смо се акцији која  је покренута са циљем да се деци са инвалидитетом омогући лакше функционисање у свакодневном животу, а и да се укаже на важност и значај одвајања отпада.

Због такмичарског духа наших ученика, мерили смо масу прикупљених чепова. Тако смо сазнали да су ученици млађих разреда прикупили највећи број чепова и то одељења: 3/1, 3/2, 2/5, 3/3 и 3/4. Од старијих разреда похваљују се ученици 7/1, 6/1, 6/2 и 6/3. Укупно су ученици наше школе прикупили  200 кг чепова.

Позивамо и наше суграђане да нам се придруже, како би наше окружење било лепше ( у школи постоје контејнери за рециклажу папира, пластике и лименки), а посебно због сазнања да можемо учинити лепшим нечије детињство.