Фестивал науке, највећа манифестација у области промоције науке и образовања, одржала се на Београдском сајму у халама 3, 3а и 5, од 5. до 8. децембра 2019. године.

Тема овогодишњег 13. фестивала била  је „Разоткривање”. Посвећен је управо био разоткривању заблуда и митова уз помоћ науке и научних достигнућа.
На фестивалу је учествовало  више од 60 научних и образовних институција, удружења али појединаца из Србије и из иностранства.

Фестивал је  за предходних 13 година инспирисао школе, факултете и научне институције у Србији да учествују у сваком следећем фестивалу са увек новим, другачијим и још сјајнијим поставкама. И не само то! По угледу на Београдски Фестивал настало је више од 20 школских фестивала науке широм Србије.

Ученици наше школе и ове године, као и претходних масовно су присуствовали Фестивалу. Велико хвала наставници физике и хемије, Душици Ивановић на организацији.

Више фотографија погледајте на Фејсбук страници.