У организацији Градског завода за јавно здравље, у понедељак, 10. јуна 2019, у Дечјем културном центру Београд, одржана je манифестација ученика основних школа под називом „Твоје знање мења све“.

Овај догађај уприличен је са циљем да се јавности прикажу стечена и креативно упакована знања основаца који су током школске 2018/2019. године били укључени у програм „Креативни рад са ученицима на превенцији злоупотребе психоактивних супстанци“. Скуп је на самом почетку поздравила помоћница директорке Градског завода за јавно здравље Београда, др Светлана Младеновић Јанковић, иначе једна од креаторки овог едукативног програма и његова дугогодишња координаторка. Поздрав учесницима и гостима манифестације упутила је и представница Секретаријата за здравство Града Београда, др Александра Огњановић. Око 250 ученика узраста од трећег до седмог разреда из девет основних школа, били су актери одржаног креативног и забавног, али пре свега едукативног ђачког скупа. У холу Дечјег културног центра била су изложена и њихова графичка колажна остварења која су пратила истраживачку фазу програма. Уз то, публици су током и након програма, дељени и оригиначни ученички лифлети. У реализацији овог колажног перформанса учествовале су следеће београдске основне школе: „Момчило Живојиновић“ (Младеновац), „Ђура Даничић“ (Вождовац), „Соња Маринковић“ (Земун), „Алекса Шантић“ (Калуђерица), „Милоје „Васић“ (Калуђерица), „Филип Филиповић“ (Вождовац), „Олга Петров“ (Палилула) и „Бранко Ћопић“ (Раковица). Као специјални гости-учесници наступили су ученици трећег и четвртог разреда основне школе „Ђорђе Симеоновић“ из села Подгорац код Бољевца.

Зхваљујемо се велико нашој докторки Анђелки Грујичић на позиву и веома преданом раду.