Заједно и безбедно кроз детињство, одељење 1/4

Министарство унутрашњих послова у сарадњи са Министарством просвете, науке и технолошког развоја током школске 2023/24. године реализује пројекат под називом „Заједно и безбедно кроз детињство“ . Пројекат подразумева низ едукативних радионица који се спроводе међу ученицима основних школа.

У петак, 27. новембра 2023. године, ученици првог разреда имали су прилику да присуствују предавању које је одржао припадник министарства унутрашњих послова. Тема овог предавања је била безбедно понашање у кући приликом пожара и земљотреса. Циљ овог предавања је да ученици науче како да се понашају у поменутим ситуацијама, која понашања су прихватљива а која не и зашто. У непосредном разговору, кроз примере, прваци су износили своја искуства, примењивали су стечена знања из Света око нас и научили много тога новог како би се безбедније понашали у кући приликом неких непогода и несрећа.