Секретаријат за спорт и омладину и у школској 2016/2017. години наставља са реализацијом бесплатних пројеката у области спорта од 30. јануара до 28. фебруара 2017. године за ученике основних и средњих школа у Београду.
Сви заинтересовани београдски ученици узраста од 7 до 18 година моћи ће у зимским данима своје слободно
време да проведу у спортским центрима, где им се пружа могућност да науче да клизају или пливају, а онима који су већ савладали те вештине да уживају у овим спортовима. Такође, заинтересовани ученици моћи ће да учествују у зимским камповима са разноврсним спортско-рекреативним програмима и креативним радионицама.

Циљ бесплатних програма је да се свој деци без обзира на материјални статус омогући бављење спортом, стицање здравих животних навика и промена седелачког начина живота. Желимо да деца активно проводе слободно време у друштву вршњака и савладају нове вештине.

Спортско – рекреативни програми биће реализовани спортским центарима у Београду и у Заводу за спорт и медицину спорта РС. Обуку пливања и усавршавање техника пливања организоваће 10 спортских клубова.

Бесплатне програме за време зимског распуста школске 2016/2017. године можете преузети, у ПДФ формату, овде: