Копаоник  (познат и као Сребрна планина)  је највећи планински масив у Србији који се пружа од северозапада ка југоистоку дужином од око 75 км.  Његов највиши врх је Панчићев врх са 2017 m надморске висине,  на коме се налази маузолеј чуваног природњака по коме је добио име. Цео масив је добио назив по великом рудном  богатству које је на њему експлоатисано још од средњег века, а на његовом ширем простору је смештен читав низ историјских споменика из периода од 12. до 15. века. Баш до највишег врха трећаци су се попели након доручка, оцењивања уредности соба и активности који су били базирани на богаћењу речника. Уз паузе и одмарање сви ученици успешно су се попели. По повратку дочекао нас је топао чај, а уследио је ручак.  Ученици  су лепо време искористили за игру и дружење у новом и савремено опремљеном парку. Предах у спремању наступа за вечерашње такмичење „Ја имам таленат” ученици су направили уз ужину. После бројних вежбања песама, драмских текстова, кореграфија одмериће снаге са другом децом након укусне вечере.