Jедан од првих сунчаних часовника у источном делу Београда, а засигурно је први који се можe видети у нашој општини. израдила је Основна школа „Милоје Васић”.

suncani sat-02suncani sat-04Часовник је израђен у сарадњи са Географским факултетом у Београду и њиховим студентима. Географски факултет већ дужи низ година настоји да уз помоћ студената изради што више сунчаних часовника на што више основних и средњих школа широм територије Србије.

У склопу практичног рада из Математичке географије први сунчани часовник ове школске године је урађен баш на нашој основној школи, а израдио га је студент Мирко Алексић из Калуђерице.

suncani sat-05suncani sat-07Часовник показује летње рачунање времена и одличан је у практичној настави географије јер професори на примеру могу да покажу ђацима како часовник функционише.