Спортске игре младих 2022. – државно финале

Велико Државно финале девете сезоне Спортских игара младих одржано је, од 4. до 9. јула 2022. године, у Врњачкој Бањи.  Најбољи учесници старости до 15 година са читаве територије Републике Србије одмерили су своје снаге у бројним спортским дисциплинама. За све учеснике и њихове тренере/наставнике обезбеђен је био тродневни боравак у хотелу „Фонтана“. Отварању завршнице Игара, поред бројних званичника,  присуствовао је и прослављени рукометаш Ратко Николић.

На списку путника за Велику међународну завршницу Спортских игара младих 2022. у Сплиту, налазе се ученици наше школе Немања Стајковић 2/4 ( 1. место у трци на 60м, учитељица Горана Голубовић) и  Страхиња Илић 3/4 (2. место у трци на 60м, учитељица Милена Алексић). Екипа одељења 2/1, „Црвене јабуке „,  („између две ватре“,учитељица Тања Бојовић), упркос великом ангажману није успела да се пласира даље, освојивши 4. место.

Честитамо!