Другу годину за редом, као део сарадње, ученици наше школе присуствују Дечјој Олимпијади у ОШ„Антон Скала”.

Да подсетимо, Основна школа „Антон Скала” се бави васпитањем и образовањем деце са лаком, умереном менталном ометеношћу и аутизмом. Школа је основана 1964.годинe, а од 1967. годиненалази се се на Сењаку,  Општини Савски Венац у улици Петра Чајковског 2 а , у најлепшем делу града, окружена зеленилом и великим двориштем. Име „Антон Скала” добила је по оснивачу југословенске дефектологије који је био  први човек у Влади Краљевине Југославије задужен за оснивање и развој специјалних школа 1972. Прва је школа на Балкану која је 1978.године отворила одељење за образовање и васпитање деце са аутизмом ‚а до пре неколико година је била једина у Србији.

Овогодишња 28. Дечја Олимпијада одржана  je 09.06.2016.године у дворишту школе и  носила је слоган  Занимања разних има али знање треба свима“.

Гости су били ученици основних, средњих и интернационалних школа, представници Секретаријата за образовање и дечју заштиту, представници  ГО Савски Венац, спортиста Никола Рађен,одбојкашица Ана Лазаревић, певачи Сергеј Ћетковић, Рамбо Амадеус и  Ана Kокић,  и глумац Никола Kојо.

У такмичарском делу програма  деца су имала прилику да учествују у дисциплинама: набацивање обруча, скакутање са лоптом, пикадо, штафетно трчање, обарање чуњева, ходање на три ноге, вођење лопте и обруча…

Ученици наше школе били су у пратњи наставника: Горане Голубовић, Наталије Милчић и Јовице Каличанина; психолога Бранке Милановић, логопеда Весне Драгутиновић  и секретара Снеже Хинић.

Више фотографија на https://www.facebook.com/os.miloje.vasic/photos/?tab=album&album_id=1044538465638274