Већ трећи пут за радом представници наше школе присуствовали су Специјалној олимпијади која се традиционално одржава у ОШ „Антон Скала” на Сењаку. Као и сваке године постојао је слоган Олимпијаде - „Србија се не учи у школи, Србија се воли”. Школа домаћин и сви њени гости били су подељени на градове у Србији. Сваки штанд имао је задатак да костимима и паноима представи по један град у Србији. Наша школа представљала је град НИШ. Ученици 2-1 и 3-3 костимирали су се и уз бројне макете и моделе, дочарали знамените људе нишког краја као и самог града. Ђаке су пратили:  логопед школе Весна Драгутиновић, учитељица Тамара Вукашиновић  и психолог Бранка Милановић. Након самог дефилеа градова, уследило је надметање у спортским дисциплинама. Организован је и музички део програма коме су се одазвале бројне познате личности. Манифестација има за циљ промовисање различитости и ширење толаранције међу вршњацима.  Читав догађај је медијски пропраћен.