У суботу, 3. јуна 2017. године, у дворишту ОШ „Дринка Павловић”, у Косовској улици 19, одржана је Друга републичка смотра рециклаже под називом „Чаролија рециклаже помаже природи”. Ученици и учитељи преко двадесет школа из читаве Србије такмичили су  се у двема категоријама: радионица за ученике и ученички рад.  Одељење 2-4 и учитељица Милена Алексић освојили су треће место.  Радионица Уметност од чепова допала се присутним ђацима али и наставницима. Сви излагачи разменили су веома богата искуства и обогатили су свој рад. Смотру је организовало Друштво учитеља Београда и ОШ„Дринка Павловић„. Захваљујемо се свима који су учествовали и помогли ово лепо дружење.