У четвртак, 28.3.2024. године, педагог школе, Соња Добричић, и библиотекар, Андријана Козар, одржале су радионицу са ученицима другог и четвртог разреда под називом „Један мој дан“. Радионици су присуствовале и начелник јединице за промоцију здравља посебних и вулнерабилних група, др Марија Марковић и, главна сестра Центра за промоцију здравља, Александра Вучковић, из Градског завода за јавно здравље. Ученици су укратко описивали свој уобичајен дан код куће и у школи: чиме се баве, чиме се хране, када иду на спавање. Покушали смо, уз помоћ наших гошћи које су деци указале на то шта је важно када је њихово здравље у питању , да позитивно утичемо на њихове свакодневне навике, како би они имали што здравији и квалитетнији живот.
У овоме нам је помогло и искуство са семинара „Школа здравих навика“, одржаног у октобру 2023.године, чији се део програма спроводи и у нашој школи под покровитељством Градског завода за јавно здравље.

Андријана Козар, библиотекар и
Соња Добричић, педагог