Већ девету годину за редом ОШ„Алекса Шантић” из Калуђерице организује манифестацију „Шантићеви дани”. У оквиру ње сваке године расписује се конкурс „Шантићево перо” и предлаже тема о којој ученици основних и средњих школа из Србије и иностранства стварају. Ђаци се могу изразити у двема категоријама-  поезији или прози.

На IX КЊИЖЕВНИ КОНКУРС  Шантићево перо 2015. пристигло је укупно 699 радова из преко 50 основних и средњих школа и гимназија, али и инстутуција културе са територије Републике Србије, Републике Српске, Црне Горе, Босне и Херцеговине, Хрватске, Македоније, Румуније, Мађарске…Ученици су писали о темама Мени је мене жао и Глас корена. Радове  je прегледао стручни жири у саставу:

1. Перо Зубац, књижевник
  2. Оливера Вукотић, историчар уметности и кустос Галерије УЛУС-а
  3. Ана Марковић, проф. српског језика и књижевности у Седмој београдској гимназији
  4. Душица Филиповић, проф. српске књижевности и језика, селекторка радова и стална чланица жирија

Данас, 21.5.2015. год.,  додељене су 24 награде и 21 похвала ученицима и њиховим менторима. Међу њима су и ученице ОШ„Милоје Васић”:

Исидора Ђорђевић 4-4, добитница је Шантићевог пера 2015. за 3. место у категорији млађег узраста за поезију;   и

Албина Кучевић 6-1, добитница је Похвале Шантићевог пера 2015. у категорији средњег узраста за поезију.

Младим песникињама честитамо!  Захваљујемо се на ОШ„Алекса Шантић” на срдачности!