Наша школа је 10.12.2021. године постала богатија за 10 лаптоп рачунара. Компанија КПМГ д.о.о. из Београда је донирала  рачунаре и на тај начин дала велики допринос нашој борби за нови информатички кабинет.

Да подсетимо… Компанија Телеком Србија у мају месецу ове године покренула је нови циклус пројекта „Стварамо знање“. У оквиру  пројекта онлајн гласањем грађани су одлучивали о томе којих ће 20 од 40 предложених основних школа од стране Министарства,  добити нове информатичке кабинете. Гласање се спроводило на званичној фејсбук страници МТС Твој свет.

За нашу школу  гласали су запослени, ученици, родитељи… Тражили смо помоћ и подршку од рођака, пријатеља, познаника,  да гласају и подрже нашу школу. Нажалост,  у последњем дану гласања нисмо успели да остваримо свој циљ, али…

Замолила бих вас да одвојите пар минута и да гласате за OШ  „Mилоје Васић”. Радимо у компанији и живимо у свету где смо свесни колико је битно знање и да се у њега улаже, зато би требало да се истовремено потрудимо као одговорни појединци да обезбедимо да сва деца имају једнаке услове образовања!“

Ово су писане речи Татјане Ивановић, сениор менаџера компаније КПМГ из Београда, која је на овај начин упознала запослене своје компаније са нашом борбом за нови информатички кабинет.

Осим гласова за које се на овај начин захваљујемо КПМГ д.о.о. из Београда, компанија  је покренула све своје ресурсе да би нашој школи донирали рачунаре. Хвала свима из компаније КПМГ који су показали интересовање и реализовали ову донацију у циљу бољих услова за рад ученицима наше школе.

Дакле, није свако АЛИ у служби ознаке супротног значења!!!

Ана Вукашиновић
Професор математике и рачунарства