Радови наших ученика на 56. Дечјем октобарском салону

„Игра, игра, игрица“ слоган је под којим је одржан 56. Дечји октобарски салон Музеја примењене уметности, од 2. до 30. октобра 2021. године.

Савремена наука игру дефинише као елементарну потребу детета и она се у психологији сматра изузетно важном за напредак сваког дечака и девојчице, јер је повезана са физичким, интелектуалним, емоционалним развојем, као и развојем личних особина детета. Игра, поред тога, представља изузетно васпитно и терапеутско средство. Управо зато, задата тема овогодишњег 56. Дечјег октобарског салона била је – ИГРА.

Мноштво радова, који су ове године учествовали на изложби, углавном је  тродимензионално. Доминирају мотиви друштвених игара, као и разни детаљи са игралишта. На изложби се налазе и заједнички рад ученика наше школе Маше Комазец 3/4  и Данице Јовановић 3/4, као и самостална креација  ученика  Комазец Василија 1/1.