Путевима Карађорђевића- излет ученика четвртог разреда 2015.

Ученици четвртог разреда наше школе 21. април 2015. године провели су на једнодневном излету. Након сат времена путовања од Београда стигли смо до Карађорђевог конака у Тополи. Ученици су се упознали са личним предметима Ђорђа Петровића и употребним алаткама и оружјем његовог времена. Обишли смо и цркву која се налази поред конака. Пут нас је даље водио ка Опленцу- Маузолеју династије Карађорђевић и кући краља Петра. Јединствена богомоља, чије су иконе урађене мозаик техником, одушевила је ученике.  Посетили смо и крипту испод надземног дела цркве. Пред дијадемом краљице Марије и представом „Тајне вечере“ у седефу сви присутни остали су без даха. Испред цркве ученици су имали прилику да поздраве председника Нигерије и фотографишу се са њим. Слободно време за игру ученици су искористили у центру Аранђеловца, у Буковичкој бањи. Такође, било је прилике да се проба изворна кисела вода. Уз вођство врло професионалних водича сазнали смо много тога о историји  Старог здања и „Смотри скулптура под ведрим небом“. Последња локација коју смо обишли била је Марићева јаруга у Орашцу и Музеј Првог српског устанка. О месту са кога се кренуло у одлучан окршај са Турцима, сазнали смо много занимљивих сторија, које ће ученицима помоћи у савладавању наставних садржаја природе и друштва.