ПУСТИТЕ ДЕЦУ ДА ДОЛАЗЕ К МЕНИ
И НЕ БРАНИТЕ ИМ ЈЕР ЈЕ ТАКВИХ ЦАРСТВО БОЖИЈЕ Лк.18,16

Веронаука је законском уредбом враћена у школски образовни систем 2001.-2002.школске године, прво као факултативни, а потом као изборни предмет.

Циљ веронауке је да упозна децу са православним погледом на живот и свет који нас окружује кроз: причу, цртеж, песму и мултимедијалне садржаје. Детету је потребан такав поглед на свет по коме за њега све у свету има смисла и све свој разлог има у Творцу. Религиозне преставе у дечијој души помажу развоју њених најдубљих побуда и изнутра је загревају и просветљују. Веронаука као ни један други предмет утиче на сузбијање злих и развијању добрих тенденција код детета. Јача вољу , самопоуздање и љубав према ближњем(другом – другачијем).Ученици на веронауци имају могућност да покажу свој таленат и да га усавршавају кроз песму, цртеж или глуму. Сваке године учествују у приредбама поводом хришћанских празника: Божића и Васкрса,а такође и у пригодном програму за прваке. Посећују православне храмове и песмом доприносе лепоти Богослужења. Учествују у хуманитарним акцијама по речи Господњој „Блажени милостиви јер ће бити помиловани“.