Друга смотра луткарства под називом „Лутка у школи – СЛУШ 2019.“ у организацији Друштва учитеља Београда, одржана је 18. маја 2019. године,  у просторијама ОШ“ Скадарлија“. Београдски учитељи и њихови ђаци такмичили су се у двема категоријама: 1. и 2. разред и 3. и 4. разред. Жири је оцењивао визуелни изглед лутака, као и њихово оживљавање гласом, покретом и музиком.  У оквиру друге категорије одељење 4/4 и учитељица Милена Алексић освојили су ПРВО МЕСТО. Ученици су извели дело Добрице Ерића „Чик, да погодите око чега су се посвађала два златна брата“. Помоћу блок-флаута, гласа и гитаре ученици су представили борбу око млека Месеца и Сунца. Честитамо!