Ученици одељења 1-2, 1-3 и 1-4 искористили су предиван пролећни дан, 12.4.2016. године, за реализацију излета. Како би се на што бољи начин упознали са околином у којој живе посетили су оближње планине Авалу и Космај. Излет је започет обиласком манастира Тресије на падинама Космаја. Након тога посећен је споменик Палим борцима Космаја на врху истоимене планине. Мали предах за ручак направљен је у дечјем одмаралишту Шупља стена. Касније је посећен Аваласки торањ и следило је уживање у несвакидашњем погледу са врха. Споменик Незнаном јунаку такође се налазио на нашој мапи. Сваки слободан тренутак искоришћен је за игру, дружење и уживање у природи.