Друштво учитеља из Ариља организовало је ликовни и литерарни конкурс под називом „Моја учитељица”. Међу мноштвом радова који су пристигли на конкурс, изабрани су најуспешнији. Међу њима је и рад ученице наше школе, Марије Марковић из одељења 2-3. За песму о учитељици Виолети, награђена је другим местом. Честитамо!

Моја учитељица

Плава коса, очи плаве,
додир нежан као свила,
тихог хода, крхке грађе
учтива, нежна, мила…

С нестрпљењем ишчекујемо час.
Свакога дана у нашој школи,
када зачујемо њен мио глас,
ништа нас не мучи и не боли.

Па онда крену разне приче,
озаре се наша мала лица.
Идемо кући пуни знања и среће,
за све је заслужна наша учитељица.

И као кад у пролеће,
тај љубичасти цвет процвета
у срцима нашим остаће
заувек, наша учитељица Виолета!

Марија Марковић, 2/3,
ОШ „Милоје Васић”, Калуђерица