У  среду, 18. априла 2018. године, ОШ“Милоје Васић“ прославила је осми Дан школе. Програм под називом   “Јуриш у отаџбину “ био је посвећен стогодишњици пробоја Солунског фронта. Ученици старијих разреда су кроз драмски приказ дочарали ратну патњу, жар борбе и жељу српских војника да коначно корачају слободном земљом. Вођени заједничком идејом, без разлике да ли су интелектуалци или сељаци, уједињени, предвођени Краљем, српски војници извојевали су победу у Великом рату. Пробој Солунског фронта симболично је представљен кроз плес. Ученици млађих разреда путем покрета и музике дочарали су вечиту борбу између добра и зла, живота и смрти. Школски хор  и оркестар пратили су тему прилагођеним нумерама попут „Тамо далеко“ и „Серенада Београду “.

Свечаност поводом Дана школе припремљена је на основу драмског текста проф. српског језика Биљане Јовановић и кореографа проф. разредне наставе Виолете Митровић.

Приредбу су реализовали професори српског језика:  Биљана Јовановић и Мирослав Бундало, професори разредне наставе: Наталија Милчић и Милена Алексић и  професор музичке културе Огњен Марковић.

Више фотографија на страници: