Ученици одељења 1-4, 2-1 и 2-3 учествовали су до сада у бројним радионицама пројекта „Даљине раздељују, минијатуре повезују“. Користили су различите технике и покушали да оригинално и маштовито представе завичај у коме живе. Извршена је селекција најбољих радова који су се касније  нашли на завршном раду великих димензија. Неколико дана завршни рад био је изложен у холу школе, а данас је спојен са радовима ученика ОШ „Алекса Шантић“, ОШ“Скадарлија“ и ОШ“Дуле Караклајић“. У просторијама Основне школе „Алекса Шантић“ у Калуђерици окупили су се реализатори радионица. Размењени су утисци и  састављен је велики колаж. Завршни рад ове четири школе наставља пут Зрењанина, где ће бити спојен са осталим радовима из читаве земље.