Позориште на Теразијама
гостовало је у нашој школи

Школска бина постала је позоришна сцена Весело позорје,
а раздрагана публика била је скуп ученика четрвтих и виших разреда са својим наставницима.
Представљена су дела Сремца, Нушића и Ћопића.

Необична представа оставила је велики утисак на публику јер смо и сами учествовали и помагали глумцима да се нашминкају,  маскирају,  обуку. Не само да смо се насмејали,  већ смо и много тога научили о позоришној уметности .
Пре почетка представе поразговарао сам са глумцима који су били веома расположени за причу.

-Чиме бисте се бавили да нисте глумци ?
Углас су  одговорили да су желели да буду певачи.

-Какав утисак носите о нашој школи ?
-Ваша  школа је врло лепа , већ смо гостовали у њој , и наставници  и деца су врло захвална публика, а за квалитетно позориште потребни су квалитетан текст, глумци и публика. Волели бисмо  да опет будемо гости ваше школе .

-Дa ли имате трему пред наступе ?
-На почетку глумачке каријере трема је постојала , временом она је нестала –рекао нам је Веселин Стијовић.

- Да ли су вам се дешавале грешке током представа?
-Наравно да су се дешавале неке ситне грешке , али знате како кажу  -  ко ради тај греши, сваким даном желимо да будемо све бољи -  рекла нам је Ивана Јовановић

Глумци су пожурили на позорницу, а ја сам остао испред бине, у публици.

Ваш репортер Стефан Дедовић 7/3