Посетили смо 7. Зелени фестивал – Green fest

У среду , 16.11.2016. године, ученици одељења 2-4 су са својом учитељицом Миленом Алексић посетили су 7.  Међународни фестивал зелене културе- Green fest. У просторијама Дома омладине присуствовали су радионици „Веганска или вегатаријанска исхрана?“. Радионицу су припремили ученици 6. и 7. разреда ОШ“Ђорђе Крстић“ са менторком Илинком Милетић. Кроз филм, предавање и међусобну размену искустава било је речи о основама здраве исхране. Акценат је био и на превенцији коришћења газираних и енергетских пића, антибиотика и алкохола. Крај радионице био је резервисан за дегустацију здраве хране. Најлепши утисак оставила је тзв. домаћа нутела, која је засенила интегралне галете, воћне аранжмане и мед. У знак дугогодишње сарадње Школа је Фестивалу поклонила захвалницу.