Наставници основних школа „Милоје Васић” и  „Алекса Шантић” последњег викенда месеца марта посетили су Основну школу  ”16.децембар” у Мојстрани у Словенији.
Већ пар година уназад се узајамно посећујемо, како ученици тако и запослени. Имали смо прилику да присуствујемо настави и видимо на који начин је школство уређено у Словенији. Гостопримљиве колеге из Мојстране су нам обезбедиле и посету ОШ „Јосипа Вандота” у Крањској гори, након чега смо присуствовали ски скоковима у Планици, најпознатијој скакаоници на Балкану. Посетили смо и многе друге интересантне туристичке атракције у Словенији, као што су извор реке Саве Долинке, Бледско језеро и престоницу Љубљану.
Поред Словеније, посетили смо Удине у Италији и Вилах у Аустрији. У Удинама смо посетили конзерваторијум „Јакопо Томадини” , где су нас дочекали професори, ученици и студенти. Присуствовали смо и правом раритету у музичком свету, мини концерту петнаест харфи, који је приређен само за наше уши.

Студијска посета овог типа отвара врата новим искуствима и професионалном унапређењу.