У галерији Студентског културног центра Нови Београд 3. марта 2015. отворена је изложба слика Јелене Марјановић под називом  „Travel sick“. Ауторка изложбе представила је низ слика које су настале по угледу на фотографије настале на многобројним путовањима. Игра светлости и сенке, контура и завршених облика, као и комбинација устаљених доживљаја фотографија са одмора допринели су динамици и уникатности поставке. Изложба је трајала до 13. марта 2015. године, а ученици наше школе имали су прилику да последњи дан искористе  и учествују у радионици инспирисаној оним што су посматрали. Да међу ученицима наше школе има потенцијалних кандидата који ће наставити традицију, показују радови у прилогу.