У четвртак, 12. марта 2015. године, у просторијама наше школе одржано је десето по реду математичко такмичење „Мислиша“. У организацији Друштва математичара у свим основним и средњим школама у  дванаест сати почело је одмеравање математичких вештина. Такмичење је трајало деведесет минута а задаци су били распоређени у три групе које се бодују са по три, четири и пет поена. Након решавања листе са одговорима ученика однете су у  „Архимедес“ чији ће прегледачи доставити резултате школи најкасније  до 20. априла 2015. година, а ученици ће моћи да се информишу и на сајту. Сви учесници добили су скромне поклоне и чланске карте удружења за текућу годину.