У оквиру наставе грађанског васпитања ученици наше школе су, 14. 05. 2016. године са наставницом грађанског, посетили Дом за децу без родитељског старања „Моша Пијаде“ у Устаничкој. Тим поводом показали су своју хуманост у донирању књига, школског прибора, играчака и гардеробе.
Циљ ове посете био је да се ученици превасходно упознају са радом социјалних установа. Осим игре и дружења са штићницима Дома, упознали су се и са проблемима на које наилазе њихови вршњаци.
Договорена је и даља сарадња, која ће се огледати у хуманитарним акцијама, али и у виду размене искуства. С обзиром на то да поједини штићеници ове установе волонтерски држе трибине које имају за циљ да укажу на проблеме са којима се млади суочавају, предложено је да у наредној школској години, у оквиру часова грађанског васпитања, одрже трибину у нашој школи. Овакав вид сарадње представљаће обострану корист и задовољство.