У понедељак, 5.12.2016. године ученици старијих и млађих разреда посетили су планину Авалу у пратњи професорке биологије Марије Бојанов и учитељице Милене Алексић.

Организованим превозом овог хладног јутра дошли смо до подножја. Испред зграде Шумске управе „Авала„ дочекао нас је господин Милорад, који нам је са својим сарадницима пожелео добродошлицу. Друштво су нам правили и ученици школа из Железника. Ова велика тура планинара кренула је пут врха. Полако и уз паузе које смо правили крај извора и расадника, дошли смо вијугавим стазама и до самог врха. Посетили смо Споменик Незнаном јунаку и попели се до врха Авалског торња. Ово је била само прва посета у оквиру пројекта заштите предела изузетних одлика. Наша школа као амбасадор овог предела наставиће у наредном периоду са сличним активностима.