УПИС ДЕЦЕ У ПРВИ РАЗРЕД  за школску 2020/2021. годину

УПИС ДЕЦЕ У ПРВИ РАЗРЕД  за школску 2020/21. годину почиње  01. априла.2020. године

У ПРВИ РАЗРЕД уписују се деца рођена ОД 1. МАРТА 2013. ДО 1. МАРТА 2014. ГОДИНЕ

Према допису Министарства просвете, науке и технолошког развоја број: 610-00-00297/2020-07 од 30.03.2020. године упис деце у први разред врши се електронским путем. (преузми допис)

Родитељу/другом законском заступнику деце која су стасала за упис у први разред основне школе за школску 2020/2021. годину од 1.04.2020. године биће омогућено да електронским путем искажу интересовање за упис детета у одређену основну школу на територији Републике Србије преко Портала еУправа.

Родитељима који су преко ове услуге исказали интересовање, биће накнадно достављено обавештење о даљем поступку уписа деце у први разред основне школе.

директор школе, Небојша Трифић с.р.

У уторак 26.aприла, најсрећнији у нашој школи су били ученици четвртог разреда. Сва три одељења су се сложно скупила, упрла окице и начуљила ушице , не би ли што боље чули и видели најнеобичнијег  српског писца. Погађате, то је Урош Петровић, онај који је створио необичне ликове, који још необичније говоре, мајстор загонетки, илустрације и фотографије…

Задивљујућа је пажња којим деца упијају његове речи, решавају загонетке, а он својом умешношћу подстиче их да стварају нове идеје. Његове књиге никада нису на полицама библиотеке, предају се рука-руци.  За сат времена дружења са овим писцем, иноватором и једним од  аутора „НТЦ програма“, пропутовали смо кроз време и Млечни Пут, а кад је звонило за крај часа, нико се није обазирао.

До ове посете не би дошло, да није Центра за културу Гроцка и Зорице Атић, која је организовала мали Путујући сајам књига по школама наше општине и учинила нам част да угостимо господина Петровића.

До следећег Сајма и писца, решаваћемо Урошеве загонетке и смишљати нове.

Урош Петровић са нашим ђацима-загонетколомцима

Шта је оно без чега не можемо да решавамо загонетке?

Михаило Љубеновић са писцем

Урош је делио аутограме младим обожаватељима