Ученици седмог и осмог разреда су у среду, 10.05.2017. године, посетили манифестацију Отворена врата ИНН „Винча” у пратњи наставнице физике Душице Ивановић и наставнице математике Славице Мастиловић.

Идеја манифестације је да се ученицима талентованим за природне науке, на интересантан начин, кроз предавања и експерименте прикаже примена физике, математике, хемије, биологије и др. Након предавања у лабораторији за нуклеарну и плазма физику, на тему радијације и разлагања разних честица у природи, учествовали су у мерењу радијације помоћу апарата за радиоактивност. Док су на слајдовима покушавали да одгонетну илузије настале помоћу светлости добили су одговоре на питања: „Шта је то светлост? Како настаје дуга? Како видимо боје?”.

На самом крају добили су позив да учествују следеће године у „Винчаоници”- радионици на тему кластера у лабораторији за физичку-хемију.