Манифестација Дечја недеља се одржава сваке године друге  недеље октобра. Њен циљ је  скретање пажње јавности на децу и младе, на дете као носиоца права, на потребе деце у породици, друштву и локалној заједници, на њихово право да одрастају у што бољим условима, на једнаке шансе за развој и остварење потенцијала.

Дечја недеља 2019. под слоганом “Да право свако, дете ужива лако“  обележава се од 7. до 11. октобра. Свечано отварање ове манифестације приредили су ученици одељења 4/2.  Пресецањем црвене траке директор ОШ„Милоје Васић”, Небојша Трифић, отворио је Дечју недељу. Уследио је дефиле ученика 3/1 који су презентовали дечја права. Ученици преосталих одељења млађих разреда су  извођењем сопствених кореографија такође учествовали у програму.

Поводом Дечје недеље у нашој школи су предвиђене следеће активности:

Понедељак 7. 10 .2019. – Свечано отварање
Уторак 8. 10. 2019. – Креативне радионице - израда паона