Одељење 2-4 у Универзитетској библиотеци „Светозар Марковић“

Ученици  2-4 посетили су током претходне недеље Универзитетску библиотеку „Светозар Марковић“. Посета је реализована у оквиру пројекта „Читалићи“. На месту где већина студената београдског универтитета марљиво учи и тражи литературу, велику пажњу свих корисника и запослених изазвали су мали ђаци. Наш домаћин, господин Игор Живановић, у најлепшем светлу представио нам је овај храм знања. Почевши од начина на који се некада претраживао библиотечки фонд, преко попуњавања реверса-демонстриран је начин тражења књига. Захваљујући осталом љубазном особљу, ученицима су уручене и чланске карте. Била је прилика да се види како изгледа  велика читаоница- сценографија многих домаћих филмова, место где професори припремају своје радове и компјутерска учионица. Ученицима се највише допао обилазак депоа, где се око два милиона књига чува, и лифт који књиге преноси до шалтера. У нади да ће наши ђаци једног дана библиотеку посетити и као студенти срдачно захваљујемо веома љубазним и срчаним људима Универзитетске библиотеке. Заиста смо се осећали као код своје куће.