УПИС ДЕЦЕ У ПРВИ РАЗРЕД  за школску 2020/2021. годину

УПИС ДЕЦЕ У ПРВИ РАЗРЕД  за школску 2020/21. годину почиње  01. априла.2020. године

У ПРВИ РАЗРЕД уписују се деца рођена ОД 1. МАРТА 2013. ДО 1. МАРТА 2014. ГОДИНЕ

Према допису Министарства просвете, науке и технолошког развоја број: 610-00-00297/2020-07 од 30.03.2020. године упис деце у први разред врши се електронским путем. (преузми допис)

Родитељу/другом законском заступнику деце која су стасала за упис у први разред основне школе за школску 2020/2021. годину од 1.04.2020. године биће омогућено да електронским путем искажу интересовање за упис детета у одређену основну школу на територији Републике Србије преко Портала еУправа.

Родитељима који су преко ове услуге исказали интересовање, биће накнадно достављено обавештење о даљем поступку уписа деце у први разред основне школе.

директор школе, Небојша Трифић с.р.

Хол школе, испунили су ученици, родитељи, наставници и представници локалне самоуправе.

Програм под називом Савиндан отворили су наши ученици, чланови мешовитог хора и оркестра. Светосавску химну извели су по први пут и уз звуке блок флауте. Водитељ овогодишњег програма била је ученица 4/2, Софија Јовановић. Свечано сечење колача обављено је уз Тропар у извођењу ученика мешовитих одељења. Свечани моменат искористили смо да пожелимо срећан одлазак у пензију нашој дугогодишњој и драгој колегиници Нади Димитријевић. У програму су се нашле и песме: „Ми смо деца неба“, коју су извели ученици одељења 3/5 , а потом „Чиста Дјево“ ученици одељења 4/1. Драмски текст „Крунисање Стефана Првовентаног“ извели су ученици 4/2 . На крају програма мали хор наше школе извео је музичке нумере „Мудра главо“ и „Свако дете има право“.

ПРОГРАМ ПРИПРЕМИЛИ: професори разредне наставе - Наталија Милчић, Тамара Вукашиновић и Тања Бојовић, проф. музичке културе Огњен Марковић, проф. ликовне културе Душица Ранђеловић и проф. верске наставе -  Бранислав Марјановић и  Петар Кордић (аутор драмског текста, костимограф и сценограф).